пʼятниця, 5 жовтня 2018 р.

Пишаймося, бо ми того варті

Олександр Рубанов: Снайпер не може схибити


Вчені спрямовують зусилля не лише на розвиток теорії. Розробка Рубанова у сфері військового IT має практичний характер, хоч і заснована на наполегливій науковій роботі.
Як зазначає Focus. ua, український математик і дослідник присвятив вісім років вивченню процесів людського мозку. Свої знання втілив у шоломі для снайперів, який допомагає уникнути помилки і врятувати життя бійцю. Щоправда, базою для експериментів стала не Україна: інноваційний гаджет народився після ряду досліджень, проведених в Мічиганському університеті.

У шолом "вбудовано" алгоритм правильних дій, створений на основі аналізу активності мозку снайперів, які здійснили успішні постріли. Система інтегрується з мозком людини, яка його вдягає і порівнює процеси у мозку "господаря" з наявним алгоритмом. Згодом сигналізує або про правильність дій, або ж про те, що процес підготовки до пострілу треба почати заново.
Розробкою українця вже користуються арабські та чилійські військові. В українському Мінобороні шолом поки не користується попитом.

Пишаймося, бо ми того варті

Марина РоднінаУкраїнська гордість Німеччини


Наразі українка, виходець з Інституту молекулярної біології та генетики НАН України, очолює Інститут Макса Планка у Гьотінгені. Досягнення Родніної отримали високу оцінку – і не лише емоційну. Так, за дослідження функцій рибосом вчена отримала премію Лейбніца розміром у 2,5 млн євро.Гроші виділяють на розвиток дослідження і подальші ідеї.Хоча розвивати кар’єру Родніна почала у Києві, вже у 1990 році переїхала до Німеччини.

Пишаймося, бо ми того варті

Марина Вязовська: Розв’язала задачу, над якою мучилися століттями
Киянці, яка наразі мешкає в Берліні, вдалося вирішити задачу з комбінаторної геометрії, з якою возилися її колеги  протягом кількох століть. Вязовська придумала, як вкладати кульки в 8- і 24-мірному просторі. На практиці робота української вченої допоможе, зокрема, поліпшити передачу сигналу у Космосі.

Пишаймося, бо ми того варті

Валерій Гусинін і Сергій Шарапов: За два кроки від нобелівки



Ім'я доктора фізико-математичних наук, завідувача лабораторії Інституту теоретичної фізики ім. Боголюбова НАН України Сергія Шарапова востаннє прогриміло на весь Facebook після вручення цьогорічної нобелівки з фізики. Як виявилося, один з лауреатів, Дунган Холдейн, звертався до дослідження Шарапова в одній із своїх робіт.